Відбулося чергове засідання Робочої групи по ЗПТ

29 жовтня 2020 року відбулося чергове засідання Робочої групи, яке було присвячене обговоренню окремих питань щодо впровадження Пілотного проекту «Комплексне лікування з використанням препаратів замісної підтримувальної терапії засуджених з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів» з урахування його розширення ще на 4 установи Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – установи ДКВС України).

В засіданні приймали участь: Гречанюк С.К., начальник Департаменту з питань   виконання кримінальних покарань;  Злобинець М.В., заступник директора ЦОЗ   ДКВС України; Калівошко В.М., начальник Управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних  покарань;  Дергач Т.А., лікар відділу лікувально-профілактичної роботи ЦОЗ   ДКВС України; Ханюков  Є.В., програмний менеджер проектів Глобального Фонду по боротьбі з ВІЛ, туберкульозом та малярією та проекту «Заради життя»,  а також наші партнери – представники проекту «Заради життя», ВБФ «Коаліція ВІЛ – сервісних організацій», МБФ «Альянс громадського здоров’я»,   ДУ «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я (далі – МОЗ).

В процесі зустрічі було обговорено стан проведення закупівель та ремонтних   робіт для забезпечення фактичного впровадження програм лікування з використанням препаратів замісної підтримувальної терапії (далі– ЗПТ) осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з числа засуджених, що утримуються в установах ДКВС України, на які поширюється  Пілотний проект. Представник ДУ «Центр громадського здоров’я»  Іванчук   І.О. повідомила про ряд ініціатив МОЗ по внесенню змін в чинне законодавство, які мають на меті спрощення реалізації лікувальних програм, пов’язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Важливим є те, що зазначені зміни, разом з іншим, дозволять  значно  спростити запровадження програм лікування ЗПТ в лікувальних закладах ЦОЗ ДКВС України.

Учасники зустрічі підкреслили свою позицію щодо обов’язкового забезпечення безперервності лікування пацієнтів, що підпадають під дію Пілотного проекту. Для цього Міністерством юстиції України взагалі та ЦОЗ ДКВС України зокрема, при надійній підтримці всіх партнерів, буде докладено максимальних зусиль.