Готуючись до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

1 грудня  – Всесвітній День боротьби зі СНІДом, який має меті привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов’язаних з питаннями охорони здоров’я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості,  можливості відзначити такі досягнення як розширення доступу до лікування та заходів профілактики.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.  За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно  знати,  що ти ВІЛ- інфікований.    Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Враховуючи,  що на території області є єдина в Україні  туберкульозна лікарня для жінок які позбавлені волі і хворі на туберкульоз, консультанти Центру Громадського здоров’я в Тернопільській області та медичні працівники Збаразької спеціалізованої туберкульозної лікарні №63 до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 23 листопада 2020 року провели лекцію для засуджених, які відбувають покарання  в  ДУ «Збаразька виправна колонія (№63)» в інтерактивній формі, яка носила інформаційних характер, щодо попередження ВІЛ-інфікування та важливість раннього встановлення ВІЛ-статусу.