Презентовано проєкт Кодексу етики для медпрацівників, які працюють в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах

26 січня 2021 року відбулася онлайн-презентація проєкту Кодексу етики для медичних працівників, які працюють в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, в якій прийняли участь директор ЦОЗ ДКВС України Васильєв С.Г, заступник директора Злобинець М.В., начальник відділу лікувально-профілактичної роботи Правдолюбенко Н.В., завідувач сектору превентивної медицини Соліна Н.В., завідувач сектору організаційно-методичного забезпечення Кульчинський Ю.О.

Однією із цілей Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні (SPERU)» є наближення стандартів надання медичної допомоги ув’язненим і засудженим до європейських.

Саме в цьому контексті консультантами проєкту було розроблено проєкт Кодексу етики для медичних працівників, які працюють в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах. Даний Кодекс етики є системою професійно-етичних норм, зобов’язань і вимог сумлінного виконання медичними працівниками покладених на них завдань. Розуміння етичних принципів та методів прийняття моральних рішень є ключовим для надання медичної допомоги ув’язненим та засудженим на тому ж рівні, що і в громаді.

Робоча група, яка працювала над проектом Кодексу етики, прагнула, щоб документ був прийнятий професійною спільнотою та допомагав вирішувати складні ситуації, що виникають у професійній діяльності, був зрозумілим і сприймався ув’язненими/засудженими й адміністраціями установ виконання покарань.