Впровадження Програми ЗПТ триває

З 17 по 18 лютого поточного року відбувся черговий моніторинговий візит ЦОЗ ДКВС України до державних установ «Дар’ївська виправна колонія (№10)» й «Північна виправна колонія (№ 90)» та  Дар’ївської багатопрофільної лікарні й Медичної частини № 90 філії ЦОЗ ДКВС України в Херсонській області. Основною метою заходу було проведення  проміжної оцінки стану впровадження програм комплексного лікування з використанням замісної підтримувальної терапії (далі – Програма ЗПТ) та відпрацювання алгоритму включення нових учасників в Програму ЗПТ  у вищезазначених закладах.

Одним з  позитивних результатів візиту стало те, що 18 лютого 2021 року Програма ЗПТ розпочала свою практичну реалізацію в державній установі «Дар’ївська виправна колонія (№ 10)» середнього рівня безпеки (для утримання чоловіків, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк).

В процесі візиту також було проведено черговий відбір пацієнтів для їх участі в Програмі ЗПТ в державній установі «Північна виправна колонія (№ 90)».

Враховуючі зміни, внесені в наказ Міністерства охорони здоров’я України  від 27.03.2021 № 200 «Про затвердження Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів», разом з засудженими, в Програмі ЗПТ будуть приймати участь особи, узяті під варту з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Дільниці слідчого ізолятору, в яких утримуються  особи, узяті під варту та втому числі  з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, наявні в обох установах. Це важливий крок на шляху до реалізації  концепції безперервності циклу в роботі Програм ЗПТ.

18 лютого з пацієнтами, що вже є учасниками Програми ЗПТ та претендентами для участі, в державній установі «Північна виправна колонія (№ 90)» лікарем – психіатром, наркологом ЦОЗ ДКВС України було проведено групову зустріч. В процесі зустрічі з хлопцями було обговорено основні проблемні питання, що виникають під участі в Програмі ЗПТ, алгоритм переведення на сайти ЗПТ Міністерства охорони здоров’я  після їх  звільнення, базові принципи та основні цілі  участі в Програмі ЗПТ. Слід зазначити, що  по передчасній домовленості про взаємодію й ефективне партнерське співробітництво з керівництвом державних установ «Дар’ївська виправна колонія (№10)» та «Північна виправна колонія (№ 90)», зустріч відбувалася без присутності працівників установи.

Ми щиро вдячні керівництву державних установ «Дар’ївська виправна колонія (№10)» та «Північна виправна колонія (№ 90)», а також філії ЦОЗ ДКВС України в Херсонській області за сприяння, допомогу та участь  в заході.