Впровадження вакцинації проти COVID-19 в установах ДКВС України

З метою забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти COVID-19 для усього населення України, яке має його отримати, а також для контролю пов’язаних із цим процесів, було розроблено та затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.12.2020  № 3018  Дорожню карту впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні (в редакції наказу МОЗ України від 09.02.2021 № 213).

На жаль, цією Дорожньою картою вакцинація засуджених, ув’язнених та працівників установ ДКВС України передбачена  аж на четвертому етапі вакцинації проти COVID-19.  Наразі ЦОЗ ДКВС України ведуться перемовини з МОЗ України щодо  можливості проведення вакцинації працівників установ ДКВС України  під час третього етапу вакцинації, разом з працівниками критично важливих структур державної безпеки  (враховуючи, що 80% випадків COVID-19  зареєстровано саме  серед працівників установ ДКВС України  від загальної кількості випадків COVID-19  в установах ДКВС України). Зважуючи на те, що  працівники ДКВС України є організований колектив для яких відсутні відомчі лікарняні заклади одночасно  вирішується питання щодо можливості  забезпечення  вакцинації мобільними бригадами з імунізації закладів охорони здоров’я  МОЗ України.

Медичними працівниками закладів охорони здоров’я  ЦОЗ ДКВС України попередньо проведено опитування засуджених,  ув’язнених,  працівників установ ДКВС України щодо надання згоди на проведення вакцинації проти COVID-19. Наразі 65% осіб виявили бажання вакцинуватися проти COVID-19.

З метою успішної реалізації кампанії з впровадження вакцинації проти COVID-19, координації інформування про переваги вакцинації, попередження дезінформації та чіткого роз’яснення про етапи впровадження вакцинації в Україні створений міжвідомчий комунікаційний штаб з вакцинації проти COVID-19, до складу якого входить фахівець ЦОЗ ДКВС України.

В закладах охорони здоров’я ЦОЗ ДКВС УКРАЇНИ проводяться необхідні заходи щодо впровадження вакцинації проти COVID-19  в установах ДКВС  України.

Міністерство охорони здоров’я України спільно з партнерами запустили окремий інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19 –vaccination.covid19.gov.ua. Портал є офіційним джерелом інформації, на якому можна дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, які вакцини будуть використовуватися та як відбуватиметься сам процес вакцинації в Україні.

Вакцинація дає шанс на поетапне зняття карантинних обмежень і повернення до нормального життя. Не слід забувати про ті речі, яких потрібно дотримуватись для подолання пандемії: масковий режим, миття рук, дистанція.