Місячник боротьби з туберкульозом

У зв’язку з проведенням в області з 1 березня по 1 квітня 2021 року місячника боротьби з туберкульозом, присвяченого Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом – 24 березня, закладами охорони здоров’я філії ЦОЗ ДКВС України в Полтавській області було організовано та проведено ряд інформаційно-освітніх заходів серед ув’язнених, засуджених та персоналу установ виконання покарань Полтавської області, направлених на підвищення рівня обізнаності щодо шляхів передачі, виявлення, лікування та профілактики захворювання на туберкульоз, з проведенням лекцій, радіолекцій, бесід, демонстрацією стендів, інформаційних бюлетнів, проведення рентгено-флюорографічних обстежень підпорядкованого контингенту.

Проведенню зазначених заходів передувала участь 2 березня 2021 року начальника філії ЦОЗ ДКВС України в Полтавській області М.Ю.Шондолі у засіданні Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності, яка затвердила План проведення місячника по боротьбі із захворюванням на туберкульоз у Полтавській області (з 01.03.2021р. по 01.04.2021р.).

24 березня 2021 року для вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» провели вікторину «Життя без туберкульозу», приурочену до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Перед початком вікторини медичні працівники Кременчуцької міської медичної частини ознайомили хлопців з умовами інфікування і етапами розвитку захворювання. Вихованці навчилися визначати перші ознаки захворювання на туберкульоз, розробили навики дій у небезпечній ситуації та правила санітарно-гігієнічної культури. Опісля відбулась вікторина, яка була спрямована на перевірку знань юнаків про обізнаність щодо хвороби. За результатами вікторини перемогли учні 11-го класу. Всі учасники отримали заохочувальні призи.

Крім того, у системі службової підготовки, для співробітників виправних установ області було проведено лекції «Туберкульоз, шляхи передачі та профілактика».

Завдяки проведеній протягом місячника медичними працівниками закладів охорони здоров’я філії роботі, забезпечено виконання наступних заходів: проведено 15 лекцій та 8 радіолекцій;  обладнано 10 стендів; підготовлено 30 санбюлетнів; розповсюджено 251 інформаційних буклетів; проведено 257 індивідуальних бесід; охоплено рентгено-флюорографічними обстеженнями органів грудної клітки – 257 засуджених та осіб, узятих під варту.