Епідеміологічна ситуація у ВК № 119

За весь період 2020 року у ВК № 119 було зареєстровано 2 випадки COVID-19 (1 – персонал установи, 1 медик). З метою локалізації та ліквідації осередку захворювання протиепідемічні заходи проведені своєчасно, розповсюдження інфекції не відбулося.

Із 7 квітня 2021 зареєстровано спалах захворювання на COVID-19 серед засуджених ДУ «Бориспільська виправна колонія (№ 119)». З моменту надходження інформації щодо захворювання на COVID-19 у першого хворого з числа засуджених в установі розпочаті протиепідемічні заходи направлені на локалізацію та ліквідацію осередку захворювання. Медична допомога забезпечується медичними працівниками медичної частини № 119 (у складі лікаря-інфекціоніста, лікаря-стоматолога, фельдшерів). Також залучено до надання медичної допомоги медичних працівників ЦОЗ ДКВС України та філії ЦОЗ ДКВС України в м. Києві та Київській області. Лікування хворих здійснюється під контролем лікаря-інфекціоніста ЦОЗ ДКВС України.

Станом на 13 квітня 2021 виявлено 44 хворих під час проведення опитування та тестування швидкими тестами на антиген SARS-CoV-2. Всі хворі госпіталізовані до стаціонару медичної частини, ізольовані.

42 хворих мають легкий перебіг хвороби, один хворий – середньої важкості (входить до групи ризику).

Нажаль, один хворий з супутніми хронічними захворюваннями помер (12 квітня 2021), остаточна причини смерті встановлюються. Даному хворому двічі викликалася карета швидкої медичної допомоги. За висновками медичних працівників швидкої медичної допомоги засуджений  госпіталізації до закладу МОЗ України не потребував.

Контактні особи взяті під динамічне медичне спостереження з проведенням тестування швидкими тестами на антиген SARS-CoV-2. Всіх хворих госпіталізують до медичної частини.

Організація та проведення протиепідеічних заходів проводиться під контролем завідувача сектору превентивної медицини ЦОЗ ДКВС України.

В установі встановлено контроль за дотриманням маскового режиму, посилена насторога щодо хворих на COVID-19, як серед засуджених, так і серед персоналу, забезпечується своєчасне виявлення та ізоляція хворих, тестування контактних осіб швидкими тестами на антиген SARS-CoV-2. У відокремленій будівлі установи додатково розгорнуто ізолятор для хворих на 40 ліжок (наразі хворих не має).  При необхідності передбачено розгортання ще одного ізолятора на 14 ліжок.

Медична частина забезпечена засобами індивідуального захисту органів дихання та шкіри, дезінфекційними засобами та антисептиками для рук. Наявний кисневий концентратор. Дезінфекція приміщень та протиепідемічні заходи проводяться в розширеному режимі.

За попереднім епідрозслідуванням встановлено:  хворі з різних відділень установи. Перших хворий звернувся за медичною допомогою 7 квітня 2021, через 3 доби після появи симптомів. Так, як хворий за 2 доби до появи симптомів захворювання та протягом (щонайменше) 10 діб виділяє вірус SARS-CoV-2 та є джерелом  розповсюдження інфекції для оточуючих тому несвоєчасне звернення за медичною допомогою з наступною ізоляцією слугувало інфікуванню інших засуджених. Один із контактних по першому хворому працював у майстерні  установи, був інфікований вірусом SARS-CoV-2 та став джерелом зараження для засуджених з інших відділень установи.

Зі слів начальника установи наразі в установі реєструються випадки COVID-19 серед персоналу ДКВС. Нажаль, лабораторним центром МОЗ України жодного екстреного повідомлення на адресу медичної частини не надходило. У зв’язку з відсутністю інформації щодо виявлення хворих на COVID-19 серед персоналу установи медичним працівникам ЦОЗ ДКВС України не було можливості своєчасно встановити  коло контактних, їх ізоляцію  та динамічне медичне спостереження.

Попередній епідеміологічний висновок: приховування встановлення діагнозу COVID-19 персоналом  установи, нехтування дотримання маскового режиму, несвоєчасне звернення за медичною допомогою призвело до спалаху захворювання серед засуджених.

Комплекс протиепідеміологічних заходів щодо локалізації  та ліквідації  спалаху проводиться. Епідеміологічне розслідування триває. Ситуація контрольована.