Щодо епідситуації в ДУ «Райківецька виправна колонія (№ 78)»

З 29 квітня 2021 року серед засуджених ДУ «Райківецька виправна колонія (№ 78)» (Хмельницька обл.) зареєстровано спалах COVID-19. Всього зареєстровано 30  випадків. Станом на 21 травня 2021 року в ізоляторі для хворих на COVID-19 отримують лікування 8 хворих, 22 засуджених одужало.

У всіх засуджених захворювання має легкий перебіг, пацієнтів з середнім та тяжким перебігом не зареєстровано. Медична допомога забезпечується медичними працівниками медичної частини  № 78 ЦОЗ ДКВС України в Хмельницькій області.

В установі встановлено контроль за дотриманням маскового режиму, проведення температурного скринінгу, посилена насторога щодо виявлення хворих на COVID-19, як серед засуджених, так і серед персоналу. Забезпечується тестування контактних осіб швидкими тестами на антиген SARS-CoV-2 та методом полімеразної ланцюгової реакції відповідно до вимог Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Забезпечено проведення дезінфекції приміщень. Мінімізовано контакти між засудженими різних відділень, насамперед забезпечено ізоляцію контактних осіб, з числа засуджених, в окремих  дільницях з забезпеченням прийому їжі. Додатково проведено санітарно-роз’яснювальну роботу серед засуджених та персоналу щодо проявів  та профілактики коронавірусної хвороби.

Медична частина забезпечена засобами індивідуального захисту органів дихання та шкіри, дезінфекційними засобами та антисептиками для рук.

Ситуація контрольована.