Моніторинг дотримання протиепідеміологічних заходів

З метою запобігання поширення коронавірусної хвороби в установах  виконання покарань медичними працівниками сектору в Тернопільській області філії ЦОЗ ДКВС України в Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській та Тернопільській областях щоденно проводиться моніторинг дотримання протиепідеміологічних заходів, як на території медичних закладів, так і на території установ виконання покарань.

Всім новоприбулим засудженим (ув’язненим) проводять тестування швидкими тестами на виявлення антигену SARS-CoV-2. Слід  відмітити,  що в  лабораторії Збаразької спеціалізованої туберкульозної лікарні №63 є можливість до обстеження хворих із підозрою на COVID-19, а саме виявлення РНК SARS-CoV-2 з використанням методу ПЛР. Осібам із ознаками ГРВІ, з підозрою на  COVID-19,  проводять тестування швидкими тестами на антиген SARS-CoV-2 та методом полімеразної ланцюгової реакції відповідно до вимог Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 (із змінами) «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».

Моніторинг контактних осіб здійснюється протягом 14 днів після останнього дня контакту і включає вимірювання температури, оцінку скарг та обстеження. У разі появи у контактного засудженого (ув’язненого) клінічних проявів респіраторного захворювання  вживаються всі відповідні заходи як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

Саме  вчасне  виявлення хворих  на COVID-19 попереджує спалах захворювання в установах. Дотримання карантинних заходів та призначення своєчасного лікування попереджає  розвиток важких форм захворювання.

Медичними працівниками проводиться роз’яснювальна робота серед засуджених та ув’язнених щодо дотримання карантинних заходів та важливості проведення вакцинації  від гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS–CoV-2.