Підготовка засуджених до роботи соціальними робітниками з надання комплексного пакету послуг з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С

Вже  не один рік працівники БО «100% ЖИТТЯ.ЧЕРНІВЦІ»  надають  соціальні  послуги в установах виконання  покарань в  Тернопільській області.

Основними напрямками спільної роботи є:

 • Мотивування до проходження тестування на ВІЛ з метою виявлення ВІЛ-інфікованих, постановки на облік, забезпечення лікування, а також профілактики передачі ВІЛ;
 • Мотивування засуджених до раннього початку АРТ;
 • Формування прихильності до медичних послуг, протитуберкульозної терапії і АРТ задля досягнення ефективності лікування з метою подовження та підвищення якості життя ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз;
 • Надання допомоги, особам звільненим з місць позбавлення волі, в соціальній адаптації з метою пристосування до умов соціального середовища та в питаннях працевлаштування.
 • Організація лабораторних обстежень (працівники філії – забір аналізів, працівники БО ЧБТ МЕРЕЖА – транспортування біоматеріалів.

Також за підтримки Благодійної організації «100%ЖИТТЯ» проведено навчання з підготовки  засуджених до  роботи соціальними робітникам з надання комплексного пакету послуг з ВІЛ, туберкульозу  та вірусного гепатиту С. Так 11засуджених проходили навчання в БО ” FREE ZONE”. Під час навчання ознайомилися та  вивчили  такі  теми:

 1. Етичні норми соціального працівника в установах виконання покарань.
 2. Базові навички консультування.
 3. Особливості роботи із засудженими з числа ЛВІН, ЧСЧ.
 4. Основні принципи роботи з індексного тестування, загальні поняття про ВІЛ/СНІД.
 5. Діагностика, профілактика, лікування туберкульозу.
 6. Діагностика, профілактика, лікування вірусних гепатитів .
 7. АРВ-терапія та прихильність до лікування за методологією «Школа пацієнта».
 8. Взаємодія та партнерство, ведення документації.

По закінченню навчання 24.11.2021 соціальним працівниками БО «100% ЖИТТЯ» проведено залікове заняття та визначено рівень знань  які отримали засуджені під час  проходження курсу навчання. Кожен учасник отримав сертифікат, що підтверджує успішне завершення курсу навчання для соціальних працівників з числа засуджених та отримання  відповідної кваліфікації  для виконання обов’язків соціального робітника.   За результатами  проведеного іспиту засуджена Горбач В.В. здобула найвищий результат тому,  як кращий соціальний робітник буде працевлаштована на посаду соціального робітника в ДУ « Збаразька виправна колонія (№63)».