Проведено перевірку атестації робочих місць за умовами праці

5 січня 2022 року в філії ЦОЗ ДКВС України в Запорізькій області закінчено позапланову перевірку щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони праці, а саме порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці у рентгенологічному кабінеті Софіївської спеціалізованої туберкульозної лікарні № 55.

Перевірку проводила начальник відділу експертизи умов праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олена Діліон. Під час перевірки встановлено, що атестація робочих місць здійснена відповідно до Порядку проведення атестації робочих міць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 та Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці.

При атестації робочих місць встановлено усі фактори і причини виникнення шкідливих умов праці, проведено комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці, встановлено ступені шкідливості й небезпечності праці, обґрунтовано віднесення робочих місць працівників рентгенологічного кабінету лікарні до категорії шкідливих. Також встановлено відповідність найменувань професій і посад Класифікатору професій та фактично виконуваній роботі шляхом проведення фотографій робочого дня, визначено час безпосереднього знаходження персоналу в зоні іонізуючого випромінювання.

За результатами перевірки встановлено, що порушень вимог законодавства при проведенні атестації робочих місць за умовами праці та наданні пенсійної пільги за роботу із шкідливими і важкими умовами праці не виявлено.